Ján Volko opäť na stupni víťazov

Náš rekordér má bronz zo šprintu na 200 m z Chorzówa i Ostravy. (Foto: Slovenský atletický zväz, fb)

Bratislavský športovec roka má bronzové medaily. Získal ich na dvojstovke tak v Poľsku ako aj v Česku. Po pretekoch na stometrovej trati bol zasa blízko pódia. Jána Volka (26) teraz čaká oddych, ktorý neskôr vystrieda tréningové obdobie pred majstrovstvami sveta a univerziádou.

Takto komentuje J. Volko svoj výkon v šprinte na 200 m na Európskych hrách v Poľsku. (Video: Slovak Athletics, yt)

Dal som do toho všetko

Kapitán slovenskej atletickej reprezentácie na Európskych hrách v poľskom Chorzówe preteky na 200 metrov vyhral. Až neskôr súťažili pretekári z krajín I. divízie majstrovstiev Európy. Ján Volko potom obsadil s maximom tejto sezóny 20,53 s., konečnú tretiu priečku. „Za bronz som vzhľadom na to, aká silná bola konkurencia v prvej divízii, veľmi vďačný,“ uviedol na webe Slovenského atletického zväzu. „Ďakujem celému môjmu tímu, ktorý ma na hry dobre pripravil, a takisto každému, kto prispel k tomuto úspechu. Pre čo najlepší výsledok sme všetci urobili maximum,” doplnil slovenský šprintér, ktorý pridal aj gratuláciu pre rýchlejších súperov. Vyhodnocovanie šprintérov z troch rôznych divízií bez priamej konfrontácie v rovnaký deň a v rovnakom behu však podľa neho nedáva zmysel.

Na 62. ročníku atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave obsadil pretekár z tímu Naša atletika Bratislava na dvojstovke opäť tretie miesto, tentoraz s časom 20,65 s. Len ten čas. Janko je už unavený, som rada, že sme to zvládli a ostal zdravý. Teraz si trochu oddýchne a potom začneme s prípravou na druhú časť sezóny,” povedala na margo výkonu svojho zverenca trénerka Naďa Bendová.

Ján Volko v cieli behu na 200 m v Poľsku. (Foto: SOŠV, Samuel Galica, Olympic.sk)

Na stovke chýbali len stoniny

Zverenec dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko skončil na stovke v Ostrave na štvrtom mieste a to veľmi tesne od medailovej priečky. Zatiaľ čo tretí De Grasse z Kanady dosiahol čas 10,21 s., tak Ján Volko mal iba o štyri stotiny sekundy viac. „Získal som veľa bodov do svetového rebríčka a verím, že toto krásne štvrté miesto mi pomôže. Som spokojný, že som mohol štartovať v tejto skvelej ostravskej atmosfére,” uviedol Ján Volko.

Náš šprintér ukázal v Chorzówe na 100 metrovej trati všetkým konkurentom chrbát, avšak v celkovom poradí obsadil po doplnení výsledkov I. divízie konečné piate miesto. Pretekárom na vyšších pozíciách však na rozdiel od neho, pomohol vietor.

NÁŠ TIP: prečítajte si, ako sa stal Ján Volko športovcom roka Bratislavského kraja.